64. aukció
Szinyei Merse Pál (1845-1920) Tündérek tánca (Nimfák tánca), 1874 - Védett
160

Szinyei Merse Pál (1845-1920)

Tündérek tánca (Nimfák tánca), 1874 - Védett

Olaj, vászon, 73,5x58,5 cm
Jelezve balra lent: Szinyei 1874
Kikiáltási ár: 12 000 000 Ft
Becsérték: 20 000 000 - 30 000 000 Ft

Oeuvre jegyzék szám ¦ Oeuvre-catalogue nr.: 115. ¦ In: Szinyei Merse Anna: Szinyei Merse Pál élete és művészete. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1990.

Proveniencia ¦ Provenance:

¦ egykor Czell Károly (Budapest)

¦ dr. Bakonyi Károly

¦ Hubay Jenőné ¦ Hubay Andor és Tibor gyűjteményében

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ Szinyei Merse Pál műveinek gyűjteményes kiállítása. Nemzeti Szalon Budapest, 1905. január, katalógus: 81

¦ Szent-György céh XVII. művészeti árverése. Nemzeti Szalon, Budapest, 1914., katalógus: 67.

¦ Szent-György céh XVIII. művészeti árverése. Nemzeti Szalon, Budapest, 1914., katalógus: 916.

¦ Ernst Múzeum XIII-XIV. Budapest, 1920., katalógus: 503 (Nimfák tánca címen) ¦ A Nemzeti Szalon Művészeti Egyesület 40 éves fennállása alkalmából rendezett Jubiláris Kiállítás. Nemzeti Szalon, Budapest, 1935., katalógus: 86.

¦ Szinyei Merse Pál Társaság kiállítása. Ernst Múzeum, Budapest, 1937., katalógus: 50.

¦ Szinyei Merse Pál műveiből rendezett emlékkiállítás, Országos Magyar Szépművészeti Múzeum, Budapest, 1948., katalógus: 38.

Kiállítva és reprodukálva ¦ Exhibited and reproduced :

¦ Nemzetközi impresszionista kiállítás. Művészház, Budapest, 1910., katalógus: II. 19.

¦ Válogatás magyar magángyűjteményekből. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1981., katalógus: 181.

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ Malonyay Dezső: Szinyei Merse Pál. Budapest, 1910. 47.kép

¦ Meller Simon: Szinyei Merse Pál élete és művei. A Szépművészeti Múzeum évkönyvei. Budapest, 1935. 101. kép

¦ Hoffmann Edit: Szinyei Merse Pál. Budapest, 1943. 29. kép ¦ Végvári Lajos: Szinyei Merse Pál. Budapest, 1986. 49. kép

¦ Szinyei Merse Anna: Szinyei Merse Pál élete és művészete. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1990. 115. és 128. kép