61. aukció
Vaszary János impresszionizmus
104

Ülő nő lila napernyővel, 1909

Olaj, fa, 27x43 cm
Jelezve balra lent: Vaszary J. 909
Kikiáltási ár: 10 000 000 Ft
Becsérték: 18 000 000 - 24 000 000 Ft

Proven iencia:

¦ egykor Selinkó Géza gyűjteményében (1981)

¦ K eleti Andor tulajdona (1978)

Kiállítva :

¦ Remekművek – Válogatás a Kovács Gábor-gyűjteményből. Erdei Ferenc Kulturális és Konferencia Központ, Kecskemét, 2008

¦ A Kovács Gábor Gyűjtemény – Válogatás a magyar festészet remekeiből. REÖK, Szeged, 2008

¦ Csontvárytól Kondorig – Modernista festészet a Kovács Gábor Gyűjteményben. Városi Művészeti Múzeum, Győr, 2011

¦ A magyar festészet modernista törekvései a 20. század első felében – Válogatás a Kovács Gábor Gyűjteményből. Bolgár Szépművészetek Nemzeti Múzeuma (Bolgár Nemzeti Galéria), Szófia, 2012

¦ A tavasz ébredése – A modern magyar festészet születése a századelőn. KO GART Kiállítások, Tihany, 2013

¦ A természet színpadán – Modern törekvések a századforduló magyar festészetében. Hatvany Lajos Közérdekű Muzeális Gyűjtemény, Hatvan, 2014

¦ A Kovács Gábor Gyűjtemény Munkácsytól Tóth Menyhértig, Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ, Hódmezővásárhely, 2016

Kiállítva és reprodukálva :

¦ Válogatás magyar magángyűjteményekből. Szerk.: Mravik László – Sinkó Katalin. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1981. október- november, katalógus: 227.

¦ Múzeum – Körút. Válogatás 150 év magyar festészetéből. Kiállítási katalógus. Szerk.: Fertőszögi Péter. Magyar Nemzeti Múzeum, Budapest, 2006. december 15. – 2007. március 18, 85. kép

¦ Vaszary János (1867–1939) gyűjteményes kiállítása. Szerk.: Veszprémi Nóra, Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 2007. október 18 – február 10. 209. oldal, katalógus: 82.

¦ Az impresszionizmus sodrában. Magyar festészet 1830–1920, KO GART Ház, Budapest, 2009. Kiállítási katalógus. Szerk.: Fertőszögi Péter – Szabó László – Szinyei Merse Anna, katalógus: 127.

¦ Vaszary János magángyűjteményekben. Virág Judit Galéria, Budapest, 2015. március 27. – április 25. katalógus: szám nélkül

Reprodukálva :

¦ Haulisch Lenke: Vaszary János. Képzőművészeti Alap, Budapest, 1978. 58. kép

¦ Modern magyar festészet 1892–1919. Szerk.: Kieselbach Tamás, Budapest, 2003. 45. kép

¦ KOGART -melléklet. Világgazdaság, 2006. október 12.