61. aukció
Fényes Adolf (1867-1945) Ünnepnap (Szobában), 1909
107

Fényes Adolf (1867-1945)

Ünnepnap (Szobában), 1909

Olaj, papírlemez, 91x68 cm
Jelezve balra lent: Fényes A. 1909
Kikiáltási ár: 20 000 000 Ft
Becsérték: 36 000 000 - 48 000 000 Ft

¦ egykor Deutsch Sándor gyűjteményében

Feltehetőleg kiállítva :

¦ Fényes Adolf újabb festményeinek és rajzainak kiállítása. Ernst Múzeum, Budapest, 1912

Kiállítva :

¦ Remekművek – válogatás a Kovács Gábor Gyűjteményből, Városi Képtár, Orosháza, 2007

¦ A Kovács Gábor Gyűjtemény – Válogatás a magyar festészet remekeiből, REÖK, Szeged, 2008

¦ A magyar festészet mesterművei a Kovács Gábor-gyűjteményből, Miskolci Galéria – Városi Művészeti Múzeum, Miskolc, 2009

¦ Csontvárytól Kondorig – Modernista festészet a Kovács Gábor Gyűjteményben, Városi Művészeti Múzeum, Győr, 2011

¦ A magyar festészet modernista törekvései a 20. század első felében – Válogatás a Kovács Gábor Gyűjteményből, Bolgár Szépművészetek Nemzeti Múzeuma (Bolgár Nemzeti Galéria), Szófia, 2012

¦ A tavasz ébredése – A modern magyar festészet születése a századelőn, KO GART Kiállítások Tihany, 2013

¦ A Kovács Gábor Gyűjtemény Munkácsytól Tóth Menyhértig, Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ, Hódmezővásárhely, 2016

91

Fényes Adolf (1867-1945)

Rakpart gőzössel

Kikiáltási ár: 450 000 Ft