67. Aukció
Aba-Novák Vilmos életkép, zenészek
48

Aba-Novák Vilmos (1894-1941)

Utcai zenészek, 1929

Olaj, vászon, 90 x 100,5 cm
Jelezve balra fent: Aba-Novák Róma
Kikiáltási ár: 30 000 000 Ft
Becsérték: 50 000 000 - 70 000 000 Ft

¦ Aba-Novák emlékkiállítás. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1962, katalógus: 72.

Kiállítva és reprodukálva:

¦ Aba-Novák a “barbár zseni”.

MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központ, Debrecen, 2008. április 21. – július 6., katalógus: 54.

¦ Molnos Péter: Aba-Novák. Népszabadság könyvek, Budapest, 2006, katalógus: 100

¦ P. Szücs Julianna: Aba-Novák. Lokáis színekkel megfestve. Artmagazin, 2015. január 27. 18. sz. 58-61.