62. aukció
Vaszary János Versailles Franciaország
130

Versailles, 1925

Olaj, papírlemez, 48,5x67,5 cm
Jelezve balra fent: Vaszary J.
Kikiáltási ár: 8 000 000 Ft
Becsérték: 15 000 000 - 20 000 000 Ft

Proveniencia ¦ Provenance:

¦ korábban a Kovács Gábor gyűjteményben

¦ Dr. Rajna József és Rajna Mária gyűjteményében

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ KUT 3. Nagy Kiállítás. Ernst Múzeum, 1926

¦ Neuzeitliche Ungarische Ausstellung. Morishalle, Nürnberg, 1929. 389. tétel

¦ Szépművészeti Kiállítások Magyar Mesterek Műveiből. Vándorkiállítás-sorozat (Győr, Sopron, Nagykanizsa), 1931

¦ A Kovács Gábor Gyűjtemény – Válogatás a magyar festészet remekeiből. REÖK Palota, Szeged, 2008. július 25. – szeptember 20.

¦ Csontvárytól Kondorig – Modernista festészet a Kovács Gábor Gyűjteményben. Városi Művészeti Múzeum, Győr, 2011. április 13. – augusztus 7.

¦ A magyar festészet modernista törekvései a 20. század első felében – Válogatás a Kovács Gábor Gyűjteményből. Bolgár Szépművészetek Nemzeti Múzeuma, Szófia, 2012. október 11. – december 2.

¦ A Kovács Gábor Gyűjtemény Munkácsytól Tóth Menyhértig. Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ, Hódmezővásárhely, 2016. május 22. – július 31.

Kiállítva és reprodukálva ¦ Exhibited and reproduced:

¦ Vaszary János (1867-1939) gyűjteményes kiállítása, Magyar Nemzeti Galéria, 2007. október 18. – 2008. február 10. katalógus 136. 245. kép

¦ Vaszary János magángyűjteményekben. Virág Judit Galéria, Budapest, 2015. március 27. – április 25. katalógus: szám nélkül

¦ Párizs-Budapest 1890-1960. Virág Judit Galéria, Budapest, 2017. október 27. – november 26. 312.

¦ Dr. Rajna József és Rajna Mária gyűjteménye. Virág Judit Galéria, Budapest, 2018. szeptember 5 – 23. 86.

27

San Remói strand, 1937

Kikiáltási ár: 800 000 Ft
39

Dorna-Watra, 1915

Kikiáltási ár: 1 900 000 Ft
40

Virágillat

Kikiáltási ár: 180 000 Ft
95

Tavaszi utcarészlet

Kikiáltási ár: 1 200 000 Ft
105

Virágok és porcelánok, 1909

Kikiáltási ár: 15 000 000 Ft
112

Virágcsendélet

Kikiáltási ár: 6 000 000 Ft
151

Katonák (Oroszok), 1915

Kikiáltási ár: 3 000 000 Ft