61. aukció
Vaszary János virágcsendélet École de Paris
56

Virágcsendélet (Virágok kosárban), 1930-as évek második fele

Olaj, vászon, 65x84 cm
Jelezve balra lent: Vaszary J.
Kikiáltási ár: 40 000 000 Ft
Becsérték: 70 000 000 - 90 000 000 Ft

¦ korábban Eisenberger Jenő gyűjteményében

Kiállítva :

¦ CLXV. Csoportkiállítás. Vaszary János festőművész, Borbereki K. Zoltán szobrászművész kiállítása. Ernst Múzeum, Budapest, 1937. február, katalógus: 40.

¦ A Kovács Gábor Gyűjtemény – Válogatás a magyar festészet remekeiből. REÖK, Szeged, 2008

¦ A magyar festészet mesterművei a Kovács Gábor-gyűjteményből, Miskolci Galéria – Városi Művészeti Múzeum, Miskolc, 2009

¦ Csontvárytól Kondorig – Modernista festészet a Kovács Gábor Gyűjteményben. Városi Művészeti Múzeum, Győr, 2011

¦ A magyar festészet modernista törekvései a 20. század első felében – Válogatás a Kovács Gábor Gyűjteményből. Bolgár Szépművészetek Nemzeti Múzeuma (Bolgár Nemzeti Galéria), Szófia, 2012

¦ A Kovács Gábor Gyűjtemény Munkácsytól Tóth Menyhértig, Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ, Hódmezővásárhely, 2016

Kiállítva és reprodukálva :

¦ Vaszary János (1867–1939) gyűjteményes kiállítása. Szerk.: Veszprémi Nóra. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 2007. katalógus: 183.

¦ Virág Csend Élet. Fél évszázad legszebb magyar virágcsendéletei. 1890-1940-es évek. Városi Képtár – Deák Gyűjtemény, Székesfehérvár, 2010. 35. oldal.

¦ Vaszary János magángyűjteményekben, Virág Judit Galéria, Budapest, 2015. katalógus: szám nélkül

Reprodukálva :

¦ Die Sammlung Eisenberger. G. Tobias Nattler. Wien. 1998. 181. oldal