60. aukció
Czóbel Béla (1883-1976) Virágok barna kancsóban (Peóniás csendélet), 1936
54

Czóbel Béla (1883-1976)

Virágok barna kancsóban (Peóniás csendélet), 1936

Olaj, vászon, 81x65 cm
Jelezve jobbra lent: Czóbel
Kikiáltási ár: 4 000 000 Ft
Becsérték: 8 000 000 - 12 000 000 Ft

Proveniencia :

¦ Fruchter Lajos gyűjteményében (1938-tól)

¦ Köves Oszkár gyűjteményében (1961)

¦ Henry Watkins (Indiana) tulajdonában (1981 után)

¦ Jay Anderson (San Francisco) gyűjtő és műkereskedő kollekciójában (1990-es évek)

¦ legutóbb Betty Lee (Kínában élő amerikai állampolgár) tulajdonában

¦ IXXX. Biennale Internazionale d’art. Velence, 1958, katalógus: 11. (La Rose címen)

Kiállítva és reprodukálva:

¦ Hommage to Bela Czobel (1883–1976). Gallery R.S. Johnson International,Chicago, 1981, katalógus: 18.

¦ Genthon István: Czóbel Béla. Képzőművészeti Alap Kiadó, Budapest, katalógus: 19.

13

Czóbel Béla (1883-1976)

Tengerpart, 1930 körül

Kikiáltási ár: 220 000 Ft
67

Czóbel Béla (1883-1976)

Gitározó lány

Kikiáltási ár: 3 600 000 Ft