62. aukció
Vaszary János virágcsendélet
105

Virágok és porcelánok, 1909

Olaj, vászon, 75x60 cm
Jelezve balra fent: Vaszary J. 1909
Kikiáltási ár: 15 000 000 Ft
Becsérték: 24 000 000 - 30 000 000 Ft

Proveniencia ¦ Provenance:

¦ korábban a Kovács Gábor gyűjteményben

¦ Dr. Rajna József és Rajna Mária gyűjteményében

Aukcionálva ¦ Auctioned:

¦ BÁV. Karácsonyi aukció, 1958. katalógus: 288.

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ MIÉNK III. Kiállítás. Nemzeti Szalon, 1910. január – február, katalógus: 74. vagy 75.

¦ Vaszary magángyűjteményekben. Virág Judit Galéria, Budapest, 2015. március 27. – április 25.

Kiállítva és reprodukálva ¦ Exhibited and reproduced:

¦ Vaszary János (1867–1939) gyűjteményes kiállítása. Magyar Nemzeti Galéria, 2007. október 18. – 2008. február 10. katalógus: 210. oldal, 85.

Reprodukálva ¦ Reproduced

¦ Modern Magyar Festészet. Szerk.: Kieselbach Tamás, Budapest, 2003., 517.

¦ Dr. Rajna József és Rajna Mária gyűjteménye. Virág Judit Galéria, Budapest, 2019. 37.

27

San Remói strand, 1937

Kikiáltási ár: 800 000 Ft
39

Dorna-Watra, 1915

Kikiáltási ár: 1 900 000 Ft
40

Virágillat

Kikiáltási ár: 180 000 Ft
95

Tavaszi utcarészlet

Kikiáltási ár: 1 200 000 Ft
112

Virágcsendélet

Kikiáltási ár: 6 000 000 Ft
130

Versailles, 1925

Kikiáltási ár: 8 000 000 Ft
151

Katonák (Oroszok), 1915

Kikiáltási ár: 3 000 000 Ft