61. aukció
Márffy Ödön (1878-1959) Vörös ruhás nő (Pirosruhás hölgy, Csinszka), 1922
61

Márffy Ödön (1878-1959)

Vörös ruhás nő (Pirosruhás hölgy, Csinszka), 1922

Olaj, vászon, 62x49 cm
Jelezve jobbra lent: Márffy Ödön
Kikiáltási ár: 5 000 000 Ft
Becsérték: 9 000 000 - 11 000 000 Ft

¦ egykor Csinszka címen a Talpai-Budai gyűjteményben

Kiállítva :

¦ XCV. csoportkiállítás. Csók István és Márffy Ödön festőművészek és Lux Elek szobrászművész kiállítása. Ernst Múzeum, Budapest, 1928. január, katalógus: 100.

¦ A másik Csinszka. Márffy Ödön múzsája. MODEM, Debrecen, 2010. február 25. – július 20. katalógus: 17.

Reprodukálva :

¦ KUT , 1927 (2. évf.) 4-5. sz. 2. 4.: Vörösruhás nő címen

¦ Pátzay Pál: Márffy Ödön Művészete. Paul Gordon, Berlin, é. n. [1928.]

¦ Literatura. 1929. (4. évf. 10. sz.) október, címlapon, Pirosruhás hölgy címen

¦ Műgyűjtő, 1974. 3. sz. 24. (a Talpai-Budai gyűjteményt bemutató fényképen)

¦ Rockenbauer Zoltán: Márffy életműkatalógus. Budapest-Párizs, 2006. 340.

¦ Rockenbauer Zoltán: A másik Csinszka. MODEM, Debrecen, 2010. 32.