55. aukció
Szőnyi István (1894-1960) Zebegényi táj
131

Szőnyi István (1894-1960)

Zebegényi táj

Olajtempera, vászon, 80,5x110 cm
Jelezve jobbra lent: Szőnyi I.
Kikiáltási ár: 5 500 000 Ft
Becsérték: 10 000 000 - 15 000 000 Ft

„Szőnyi mai festészete, úgyszólván áhítozik a nagyméretű formákban való kifejeződésre. Úgyérezzük, a freskófestés is kitűnő terepe lenne Szőnyi művészetének. Annyira nyilvánvaló nála azerre való rátermettség, mint csak

25

Szőnyi István (1894-1960)

Önarckép, 1941

Kikiáltási ár: 500 000 Ft
83

Szőnyi István (1894-1960)

Erdőrészlet

Kikiáltási ár: 200 000 Ft
129

Szőnyi István (1894-1960)

Házak a Dunakanyarban

Kikiáltási ár: 200 000 Ft
170

Szőnyi István (1894-1960)

Női akt ágy előtt

Kikiáltási ár: 2 400 000 Ft