66. aukció (2021. június)
Farkas István (1887-1944) A dombon, 1931
153

Farkas István (1887-1944)

A dombon, 1931

Olaj, vászon, 68,5 x 50,5 cm
Kikiáltási ár: 4 000 000 Ft
Becsérték: 6 000 000 - 8 000 000 Ft

¦ Modern magyar festészet 1919-1964. Kieselbach Galéria, Budapest, 2004. 1152. kép

¦ S. Nagy Katalin: Farkas István. Arthis Alapítvány, 1994. 95. oldal

Kiállítva és reprodukálva:

¦ Kihűlt világ. Farkas István (1887-1944) művészete. Magyar Nemzeti Galéria, 2019. december 12. – 2020. március 1. 194. és 297. oldal (A dombon, Padon, Ketten a padon)