2. Grafikai aukció
Körösfői-Kriesch Aladár (1863-1920) A hét vak parabolája
26

Körösfői-Kriesch Aladár (1863-1920)

A hét vak parabolája

Színes litográfia, papír, 84 x 44 cm
Jelezve középen lent: K-K A, Jelezve balra lent: A hét vak parabolája
Kikiáltási ár: 180 000 Ft
Becsérték: 300 000 - 500 000 Ft

REPRODUKÁLVA:

– Szalontai Anikó: “Te vagy a Széség”. Keresztény művészet – keresztény ikonográfia. Új Ember, 2008, 7. oldal

– Gellér Katalin – G. Merva Mária – Őriné Nagy Cecília (szerk.): A gödöllői művésztelep 1901-1920. Gödöllő, 2003. katalógus: 190.

– Farkas Zsuzsa és Őriné Nagy Cecília: Körösfői-Kriesch Aladár Oeuvre Katalógusa. Gödöllői Városi Múzeum, 2016, kat. 249

PROVENIENCIA :

Párdarabja a Magyar Nemzeti Galéria gyűjteményében. Itsz.: 1903-316