14. Háború utáni és kortárs művek aukciója
Mengyán András, geometria
79

Mengyán András (1945)

A rejtélyes tizenhatdimenziós tér, 2003

Akril, vászon, 200 x 250 cm
Jelezve hátoldalon: A relytéjes (sic!) 16 dimenziós tér 2003 Mengyán András
Kikiáltási ár: 6 500 000 Ft
Becsérték: 10 000 000 - 15 000 000 Ft

KIÁLLÍTVA ÉS REPRODUKÁLVA:
¦ Mengyán András – Varázslatos transzparencia. Fővárosi Képtár – Kiscelli Múzeum, Budapest, 2003. május 8. – június 8. o.n.
¦ Mengyán András – Tér-képzetek. Paksi Képtár, Paks, 2008. április 21. – június 22. (kat.: 47. oldal)

REPRODUKÁLVA:
¦ A művész honlapján
¦ Láncszemek. Mengyán András tárlata. In: Új Művészet 2003/9., 41.
¦ Stenczer Sára: Varázslat és matematika. In: Budapesti Nap 2003. május 14., 12.
¦ Dobos Ágnes: Személyesen – Mengyán András képzőművész. In: a kultura.hu oldalán