72. Tavaszi aukció
Czigány Dezső akt
88

Czigány Dezső (1883-1938)

Akt tengerparton, 1930-as évek

Akvarell, papír, 37,5 x 54,5 cm
Jelezve balra lent: Czigány
Kikiáltási ár: 2 600 000 Ft
Becsérték: 3 000 000 - 4 000 000 Ft

PROVENIENCIA:
– egykor Triznya József gyűjteményében

KIÁLLÍTVA:
– Tiszteletadás Czigány Dezsőnek, (Czigány Dezső magángyűjteményben lévő képeinek kiállítása, Budapest, A Hazafias Népfront VI. Ker. Bizottságának VI. Ker. Népköztársaság útja 94. I. emeleti helyisége, 1976. május 28. – június 19. (katalóguson kívül)

REPRODUKÁLVA:
– Rum Attila: Czigány Dezső. Budapest, magánkiadás, 2004, 288, (218. kép)
– Válogatás magyar magángyűjteményekből. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1981. október-november, kat.: 238. (Ülő nő a tengerparton)