21. aukció
Aba-Novák Vilmos életkép, szüret
71

Aba-Novák Vilmos (1894-1941)

Almaszüret, 1924

Olaj, vászon, 60,5x80,5 cm
Kikiáltási ár: 4 500 000 Ft

Proveniencia: egykor Dr. Szekeres János miniszteri tanácsos (Aba-Novák barátja), majd örököseinek tulajdonában

Kiállítva: • Aba-Novák emlékkiállítás. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1962. július-november; Damjanich János Múzeum, Szolnok, 1962. november-december, katalógus: 34. • Vilmos Aba-Novák 1894-1941. Národná Galéria Praha; Vychodoslovenska Galeria Kosice, katalógus: 9.

12

Aba-Novák Vilmos (1894-1941)

Férfi akt, 1922

Kikiáltási ár: 200 000 Ft
30

Aba-Novák Vilmos (1894-1941)

Vásáron, 1932 körül

Kikiáltási ár: 2 500 000 Ft
201

Aba-Novák Vilmos (1894-1941)

Trecento város, 1930

Kikiáltási ár: 10 000 000 Ft
226

Aba-Novák Vilmos (1894-1941)

Ebédelő, 1933 körül

Kikiáltási ár: 5 000 000 Ft