68. Aukció
Tornai Gyula (1851-1928) Aranytemplom Amritszárban, 1905-1906
30

Tornai Gyula (1851-1928)

Aranytemplom Amritszárban, 1905-1906

Olaj, vászon, 133 x 100 cm
Jelezve balra lent: Tornai Gy.
Kikiáltási ár: 2 000 000 Ft
Becsérték: 4 000 000 - 6 000 000 Ft

– Kunstsalon Emil Richter, Dresden, 1907. szeptember 14-27. (kat. n.)
– Japán és India. Tornai Gyula külön kiállítása, Budapest, Műcsarnok, 1909. október, (kat. 123. Aranytemplom Amricsárban)

– Szalon Ujság, 1909, 20. szám, 6. oldal (Az aranytemplom)
– Japán és India. Tornai Gyula külön kiállításának katalógusa, Budapest, 1909, o. n.
– Kósa István: Az MKB Bank Galériája. Tornai Gyula – a Kelet szenvedélyes festője, Szalon, 2011/4, 37. oldal

188

Tornai Gyula (1851-1928)

Szfinx

Kikiáltási ár: 2 400 000 Ft