63. aukció
Nagy Balogh János (1874-1919) Ásó munkás alak, 1910-es évek
50

Nagy Balogh János (1874-1919)

Ásó munkás alak, 1910-es évek

Olaj, vászon, 46,5x34,5 cm
Kikiáltási ár: 1 500 000 Ft
Becsérték: 2 400 000 - 3 200 000 Ft

Proveniencia ¦ Provenance:

¦ egykor az Országos Magyar Szépművészeti Múzeum tulajdonában, melyből 1948 és 1959 között valamikor magántulajdonba került

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ Nagy Balogh János emlékkiállítása. Helikon Kiadó, Budapest, 1922. március, katalógus: 1. vagy 2. (Ásó munkás alak címmel)

¦ Nagy Balogh János kiállítás. Medikus Kör, Budapest, 1947. március 16–26., katalógus: 48. (Ásó munkásalak címmel)

¦ Nagy Balogh János emlékkiállítása. Dési Huber Kör, Budapest, 1948. november 10–24., katalógus: 62. (Ásó munkás címmel)