66. aukció (2021. június)
Vaszary János csendélet
69

Asztali csendélet (Konyha-csendélet), 1926

Olaj, vászon, 82,5 x 59,5 cm
Jelezve jobbra lent: Vaszary J
Kikiáltási ár: 30 000 000 Ft
Becsérték: 40 000 000 - 50 000 000 Ft

Feltehetően kiállítva:

¦ Országos Magyar Képzőművészeti Társulat Őszi kiállítás.

Műcsarnok, Budapest, 1926. október – november,

katalógus: 100. (Konyha-csendélet címen).

¦ Magyar művészeti kiállítás.

Lengyel Képzőművészeti Társulat palotája, Varsó, 1927. április 2. – május 1.

¦ Magyar művészeti kiállítás.

Museum Wielkopolskie, Poznan, 1927. május 21. – június 3., katalógus: 276.

¦ Magyar művészeti kiállítás. “Sztuka”, Krakkó, 1927. június 9-23., katalógus: 300.

¦ Vaszary János képei. Ernst Múzeum, Budapest, 1930, katalógus: 74.

¦ Kisalföld – Aktuális. 1995. március 9. 4.

¦ Rum Attila: Vaszary János. BUMBUM, Budapest, 2005, 58. kép

110

Táncos nő

Kikiáltási ár: 1 600 000 Ft