69. Tavaszi Aukció
Gyarmathy Tihamér (1915-2005) Átváltozás, 1950
16

Gyarmathy Tihamér (1915-2005)

Átváltozás, 1950

Olaj, horganyzott lemez, 26,6 x 38,5 cm
Jelezve jobbra fent: Gyarmathy 950
Jelezve hátoldalon: 50/35. "Átváltozás" 26,6 x 38,5
Kikiáltási ár: 1 800 000 Ft
Becsérték: 2 500 000 - 3 500 000 Ft

Életműjegyzék-szám: 50/35.

  • Gyarmathy Tihamér kiállítása Kállai Ernő emlékére, Műcsarnok, Budapest, 1986. szeptember 24. – november 9.
  • Gyarmathy Tihamér életmű-kiállítása, Szépművészeti Múzeum, Temesvár, 2011. szeptember 9-30.

  • Dr. Várkonyi György: Gyarmathy Tihamér. Festmények, Körmendi Galéria, Budapest, 2004, 87.

105

Gyarmathy Tihamér (1915-2005)

Szőnyegterv, 1955

Kikiáltási ár: 2 600 000 Ft
180

Gyarmathy Tihamér (1915-2005)

Kompozíció, 2001

Kikiáltási ár: 950 000 Ft