63. aukció
Batthyány Gyula (1887-1959) Autóban, 1930 körül
120

Batthyány Gyula (1887-1959)

Autóban, 1930 körül

Olaj, vászon, 56,5x70,5 cm
Jelezve balra lent: Batthyány
Kikiáltási ár: 15 000 000 Ft
Becsérték: 25 000 000 - 35 000 000 Ft

Proveniencia ¦ Provenance:

¦ egykor Csernyei Jenő (Tel Aviv) gyűjteményében

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ Gurlitt Szalon, Berlin, 1931. március

Kiállítva és reprodukálva ¦ Exhibited and reproduced:

¦ A magyar festészet rejtőzködő csodái. Válogatás magyar magángyűjteményekből II. Mű-Terem Galéria, Budapest, 2005. szeptember 10. – október 9., 127.

¦ Gróf Batthyány Gyula. Képek egy eltűnt világból. Kieselbach Galéria, Budapest – Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum, Győr, 2015. március-augusztus, 134.

¦ Best of Mű-terem. Virág Judit Galéria, Budapest, 2007. április, katalógus: 181.

¦ Párizs-Budapest 1890-1960 – Képzőművészeti kapcsolatok a két város között. Virág Judit Galéria, Budapest, 2017. október 27. – november 26., 321.

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ Modern magyar festészet 1919-1964. Szerk.: Kieselbach Tamás, Budapest, 2004., katalógus: 929.

¦ Molnos Péter: Gróf Batthyány Gyula. Az elveszett Magyarország festője. Népszabadság Könyvek, Budapest, 2007., 71. kép