65. aukció (2020. december)
Bernáth Aurél (1895-1982) Badacsony, 1940
182

Bernáth Aurél (1895-1982)

Badacsony, 1940

Olaj, vászon, 55x70 cm
Jelezve jobbra lent: BA
Kikiáltási ár: 3 200 000 Ft
Becsérték: 4 000 000 - 6 000 000 Ft

Oeuvre-katalógus szám: 1940/24

egykor Dr. Kalós Sándor tulajdonában

Őszi Tárlat. Nemzeti Szalon, Budapest, 1940. október, katalógus: 15. (Badacsonyvidék címen)

K.U.T. Képzőművészek Új Társaságának Katalógusa.

Nemzeti Szalon, Budapest, 1940. november 3 – 17., 25. tétel

Bernáth Aurél újabb képeinek és Rippl-Rónai József (1861-1927) válogatott műveinek kiállítása.

Gróf Almásy-Teleki Éva Művészeti Intézete, Budapest, 1942. január 18. – február 2., 31. tétel

Bernáth Aurél festőművész gyűjteményes kiállítása. Ernst Múzeum, Budapest, 1956., 15. oldal

Bernáth Aurél gyűjteményes kiállítása. Művészeti Akadémia, Moszkva, 1975. (A kiállítás katalógusában az 1940-es évnél, 12. oldal).

Kiállítva és reprodukálva:

Bernáth Aurél gyűjteményes kiállítása.

Budapesti Történeti Múzeum-Vármúzem, Budapest, 1972., 35. oldal, katalógus: 42.

Kiállítva és reprodukálva:

Bernáth Aurél festőművész kiállítása. Tihanyi Múzeum, Tihany, 1977.,reprodukálva a kiállítás katalógusában: 16. kép

Rum Attila (szerk.): Küldj egy kis optimizmust! Bernáth Aurél levelei Fruchter Lajoshoz (1930-1952), Magyar Tudományos Akadémia Könyvára, Budapest, 2009., 165. kép