72. Tavaszi aukció
Bernáth Aurél Gresham-kör Balaton Ábrahámhegy
155

Bernáth Aurél (1895-1982)

Balatoni táj tujákkal, Ábrahámhegy, 1955

Olaj, vászon, 50 x 61,5 cm
Jelezve jobbra lent: BA
Jelezve hátoldalon: Balatoni táj tujákkal Bernáth Aurél
Kikiáltási ár: 1 200 000 Ft
Becsérték: 2 000 000 - 3 000 000 Ft

ÉLETMŰJEGYZÉK-SZÁM: 1955/24.

KIÁLLÍTVA ¦ EXHIBITED:
– Bernáth Aurél festőművész gyűjteményes kiállítása, Ernst Múzeum, Budapest, 1956. október 19-23. – 1957. március 5. – május 1. (kat. sz. n. Táj tujákkal)
– Pécsi Tavaszi Tárlat, Pécs, 1959. május-június (kat. sz. n. Tájkép tujákkal)
– V. kerületi festőművészek kiállítása, MSZMP V. kerületi Bizottsága, Budapest, 1960. június 17. – július 4. (kat. sz. n. Balatoni táj tujákkal)