67. Aukció
Vaszary János Balaton
102

Balatoni tájkép, 1925 körül

Olaj, vászon, 82 x 65 cm
Jelezve balra fent: Vaszary J
Kikiáltási ár: 18 000 000 Ft
Becsérték: 20 000 000 - 30 000 000 Ft

¦ egykor Fruchter Lajos gyűjteményében
¦ majd Dr. Jakobovits Béla tulajdonában

¦ Magyar Táj- és Életkép Kiállítás. Műcsarnok, 1927. január-február, kat. 747.
¦ II. Esposizione internazionale di belle arti della cittá di Fiume, Fiume, 1927, kat. 230.
(Vaszaryt Medaglia Commemorativa díjjal tüntették ki)
¦ Esposizione Internazionale d’Arte della cittá di Venezia, 1928
¦ Genovai Magyar Kiállítás, 1929 (Aranyérem)
¦ Vaszary János gyűjteményes kiállítása. Ernst Múzeum, Budapest, 1930, kat. 31.

Kiállítva és reprodukálva:
¦ Vaszary János (1867-1939) gyűjteményes kiállítása.
Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 2007. október 18. – 2008. február 10., kat. 134.

¦ Rabinovszky Máriusz: Vaszary János. In: Magyar Művészet 1930, 126. oldal

25

Spanyol nő

Kikiáltási ár: 550 000 Ft
73

San Remo, 1937

Kikiáltási ár: 50 000 000 Ft