5. aukció
Hervé, Lucien (1910-2007) Báli jelenet, 1949
141

Hervé, Lucien (1910-2007)

Báli jelenet, 1949

Olaj, vászon, 64,5x54,5 cm
Jelezve balra fent: Hervé 49
Kikiáltási ár: 400 000 Ft

Hervé, Lucien (Elkán László)

1928-ban Párizsban telepedett le. Rendkívül sokoldalú művész, festészettel, kollázzsal, fotóval, könyvírással foglalkozott. 1949 és 1967 között Le Courbusier fotósa volt. Művei megtalálhatóak a Magyar Nemzeti Galériában és a Szépművészeti Múzeumban.

M.G.