64. aukció
Czimra Gyula (1901-1966) Barbizoni műterem, 1960
114

Czimra Gyula (1901-1966)

Barbizoni műterem, 1960

Olaj, karton, 48x34 cm
Jelezve jobbra lent: Czimra 960
Kikiáltási ár: 5 000 000 Ft
Becsérték: 7 000 000 - 10 000 000 Ft

Proveniencia ¦ Provenance:

¦ Dr. Tarnóczy Lórántné

Feltehetően kiállítva ¦ Presumably exhibited:

¦ Czimra Gyula emlékkiállítás. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1973. április (Műterem, 1960 címmel)

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ Czimra Gyula művészete. Művészetbarát Kör, Rákosligeti Művelődési Klub, 1964. szeptember 12-25.

¦ Czimra Gyula emlékkiállítása. Fényes Adolf Terem, Budapest, 1967. február, 13. tétel

¦ Czimra Gyula emlékkiállítása. Tornyai János Múzeum, Hódmezővásárhely, 1967. május 28. – július 2.

¦ Czimra Gyula festőművész emlékkiállítása. Kossuth Lajos Tudományegyetem, Debrecen, 1969. március 2-16. ¦ Czimra Gyula emlékkiállítása. Kiskun Múzeum, Kiskunfélegyháza, 1971. február 28. – március 29.

¦ Czimra Gyula emlékkiállítása. Erkel Ferenc Múzeum, Gyula, 1971. augusztus 1-15.

¦ Czimra Gyula emlékkiállítása. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1973. április 3-22.

¦ Czimra Gyula emlékkiállítása. Művésztelepi Galéria, Szentendre, 1973. május 6. – június 24.

¦ Czimra Gyula és Paizs Goebel Jenő képei. Képzőművészeti Főiskola, Barcsay Terem, Budapest, 1993. március 19. – április 8.

Kiállítva és reprodukálva ¦ Exhibited and reproduced:

¦ PÁRIZS-BUDAPEST 1890-1960 – képzőművészeti kapcsolatok a két város között. Virág Judit Galéria. 2017. október 27. – november 26. 246. oldal

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ Haulisch Lenke: Czimra Gyula. Corvina Kiadó, Budapest, 1974. 31.oldal ¦ Károlyi Zsigmond: I. K. E. M. XX. In: Balkon, 2003/3. szám, 4. (Műterem, 1960 címmel) – Egy mítosz nyomában – Szentendrei festők Barbizonban. In: Párizs-Budapest, 246.