14. Háború utáni és kortárs művek aukciója
Nádler István, geometria, Bartók
13

Nádler István (1938-)

Bartók, 1981

Akril, vászon, 70 x 50 cm
Jelezve jobbra lent: Nádler István 1981
Jelezve hátoldalon: Nádler István 1981 Bartók: Fából faragott királyfi
Hátoldalon ajánlás: Sissynek és Mikinek Pista 1994.3.13.
Kikiáltási ár: 7 500 000 Ft
Becsérték: 10 000 000 - 15 000 000 Ft

„A képzőművészet és a zene mindig is kölcsönösen hatással voltak egymásra, de a modernizmustól (és különösen az absztrakt irányzatoknál) a kapcsolat meghatározó. Elég csak Kandinszkij és Bach, Wágner, Schopenhauer; Mondrian, Kupka és a jazz imádatára gondolni.” (Részlet a tanulmányból)