62. aukció
Ferenczy Károly (1862-1917) Birkózók, 1912
175

Ferenczy Károly (1862-1917)

Birkózók, 1912

Olaj, vászon, 63x47 cm
Jelezve jobbra fent: Ferenczy Károly
Kikiáltási ár: 4 000 000 Ft
Becsérték: 6 000 000 - 8 000 000 Ft

Oeuvre-katalógus szám ¦ Oeuvre-catalogue number:

¦ 342. In.: Genthon István: Ferenczy Károly. Corvina Kiadó, Budapest, 1979.

¦ 363. In.: Ferenczy Károly (1862-1917) gyűjteményes kiállítása. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 2011.

Aukcionálva ¦ Auctioned:

¦ BÁV 22. árverés, 63. tétel

Aukcionálva és reprodukálv a ¦ Auctioned and reproduced:

¦ Postatakarékbank XLI árverés, 164. tétel

Proveniencia ¦ Provenance:

¦ Dr Smidek Tibor tulajdona 1929-1934

¦ Dr Szilágyi Sándor gyűjteménye 1940-1963

¦ korábban Dévényi Iván gyűjteményében

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ Ferenczy Károly képeinek kiállítása. Almásy-Teleki Éva Művészeti Intézete, Budapest, 1940. október – november, katalógus: 128.

¦ Dévényi Iván gyűjteménye. Múzeumi Képtár, Győr, 1977., katalógus: szám nélkül

¦ A 20. századi magyar művészet Dévényi Iván gyűjteményéből. Kassák Emlékmúzeum és Archívum, Budapest, 1993. október 9. – december 5., katalógus: 48.

Kiállítva és reprodukálva ¦ Exhibited and reproduced:

¦ Az esztergomi Dévényi Gyűjtemény kiállítása. Balassa Bálint Múzeum, Esztergom, 1983., katalógus: 114.

¦ A Dévényi gyűjtemény. Mű-Terem Galéria, Budapest, 2006. szeptember 13. – október 7., 16.

¦ Ferenczy Károly (1862-1917) gyűjteményes kiállítása. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 2011. november 30. – 2012. május 27., katalógus: 363.

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ Genthon István: Ferenczy Károly. Corvina Kiadó, Budapest, 1979., 142. kép