72. Tavaszi aukció
Schönberger Armand városkép
178

Schönberger Armand (1885-1974)

Budai háztetők, 1924

Pasztell, akvarell, papír, 49 x 36,5 cm
Jelezve balra fent: Schönberger A. 1924
Kikiáltási ár: 650 000 Ft
Becsérték: 1 000 000 - 1 600 000 Ft

ÉLETMŰJEGYZÉK-SZÁM: 67.

PROVENIENCIA:
– korábban Révay Ilona tulajdonában

KIÁLLÍTVA:
– Schönberger Armand festőművész (1885-1974) emlékkiállítása, Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1985. szeptember, kat.: 26.

REPRODUKÁLVA:
– András Edit: Schönberger Armand festőművész (1885-1974) munkássága, Ph. D. értekezés, Budapest, MTA Művészettörténeti Kutató Intézete, 1997, 123.o. (kat.: 67.)

160

Önarckép, 1938

Kikiáltási ár: 500 000 Ft