73. őszi aukció
Ferenczy Károly versenyló
62

Ferenczy Károly (1862-1917)

Carasco, versenyló, 1901

Olaj, vászon, 51 x 71 cm
Jelezve balra lent: Ferenczy Károly
Kikiáltási ár: 1 200 000 Ft
Becsérték: 2 000 000 - 3 000 000 Ft

ÉLETMŰJEGYZÉK-SZÁM: 146. (2011); 147. (2017)

PROVENIENCIA:
– gróf Andrássy Gyula (1903), majd
– özv. gróf Andrássy Gyuláné (1934) gyűjteményében

KIÁLLÍTVA:
– A kolónia művészeinek és a Hollósy-iskola növendékeinek közös kiállítása. Szatmárnémeti, 1901. október, kat.: 3.
– Ferenczy Károly képei. Nemzeti Szalon, Budapest, 1903. november 19. – december 15., kat. kívül (Versenyló)

REPRODUKÁLVA:
– Ferenczy Károly gyűjteményes kiállítása, kiáll. kat., MNG, Budapest, 2011, 353. o., kat.: 146.
– Ferenczy Károly gyűjteményes kiállítása, kiáll. kat. 2. jav. kiad., MNG, Budapest, 2017, 355.o., kat.: 147.