62. aukció
Kádár Béla (1877-1956) Concertina, 1926
135

Kádár Béla (1877-1956)

Concertina, 1926

Olaj, vászon, 104x94 cm
Jelezve jobbra lent: Kádár Béla
Kikiáltási ár: 40 000 000 Ft
Becsérték: 70 000 000 - 90 000 000 Ft

Proveniencia ¦ Provenance:

¦ egykor Deák István gyűjteményében

¦ majd amerikai magángyűjteményben (Los Angeles)

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ Group exhibition of Paintings, Sculpture and Drawings by American and European artists. The Brooklyn Museum, New York, 1928. június-október. katalógus: szám nélkül (The Harmonica Player címen)

¦ Paintings and drawings by Bela Kadar. Crillon Gallery, Philadelphia, 1930. november 13. – december 20., katalógus: 3. (Concertina címen)

¦ The Hungarian Modernist Bela Kadar. S.P.R Galleries, New York 1931. január 11 – 31., katalógus nélkül

¦ Bela Kadar (1877-1956). The Fine Arts Gallery of San Diego, San Diego, 1962. január 4 – 28., katalógus: 51. (Concertina címen)

¦ Bela Kadar (1877-1956). Phoenix Art Museum, Phoenix. 1962. szeptember, katalógus: 51. (Concertina címen)

Kiállítva és reprodukálva ¦ Exhibited and reproduced:

¦ Berlin-Budapest 1919-1933. Képzőművészeti kapcsolatok a két város között. Virág Judit Galéria, Budapest, 2016. október 26. – november 27., katalógus: 124.

¦ L’avant-garde Hongroise á la Galeria Der Sturm 1913-1932. Galerie Alain Le Gaillard, Párizs. 2018. március 15. – május 12., katalógus: 194.

Reprodukálv a ¦ Reproduced:

¦ Kádár Béla: Zenészek, 1928. Virág Judit Galéria, Budapest, 2018. 22.

41

Kádár Béla (1877-1956)

Lovas jelenet

Kikiáltási ár: 380 000 Ft
82

Kádár Béla (1877-1956)

Merengő hölgy

Kikiáltási ár: 2 600 000 Ft
98

Kádár Béla (1877-1956)

Asztali csendélet

Kikiáltási ár: 1 200 000 Ft
123

Kádár Béla (1877-1956)

Falu

Kikiáltási ár: 5 000 000 Ft
134

Kádár Béla (1877-1956)

Házikoncert

Kikiáltási ár: 180 000 Ft
141

Kádár Béla (1877-1956)

Enteriőr női akttal

Kikiáltási ár: 1 400 000 Ft
144

Kádár Béla (1877-1956)

Nő piros blúzban

Kikiáltási ár: 450 000 Ft