74. Téli aukció
Gulácsy Lajos Concerto Bizzarro
9

Gulácsy Lajos (1882-1932)

Concerto Bizzarro, 1916-1918 között

Ceruza, papír, 12,5 x 7,5 cm
Jelezve balra fent: Concerto Bizzarro
Kikiáltási ár: 1 000 000 Ft
Becsérték: 2 000 000 - 3 000 000 Ft

PROVENIENCIA:
¦ Első Magyar Látványtár – Vörösváry Ákos gyűjteményéből

KIÁLLÍTVA:
¦ Gulácsy Lajos gyűjteményes kiállítása. Ernst Múzeum, Budapest, 1922. szeptember, (kat.: 21. Három kis rajz 1. Concerto bizzarro)
¦ Gulácsy Lajos centenáriumi kiállítása. Fészek Galéria, Budapest, 1982. október 5-25. (kat. sz. n.)
¦ Gulácsy Lajos emlékkiállítása. Kecskeméti Galéria, 1986. március 13. – június 1. (kat.: 43.)

REPRODUKÁLVA:
¦ Gerevich József – Ungvári Gábor: Gulácsy Lajos betegségének kultúrtörténeti vonatkozásai. In: Orvostörténeti Közlemények, Medicina Kiadó, Budapest, 1977, 102.o.
¦ Szabadi Judit: Gulácsy Lajos centenáriumi kiállítása a Fészek Galériában. Budapest, 1982/10, 26.
¦ Szabadi Judit: Gulácsy Lajos. Gondolat, Budapest, 1983, 259.o.
¦ Gulácsy Lajos: A virágünnep vége. Összegyűjtött írások Gulácsy-képekkel. Szépirodalmi Könyvkiadó, Budapest, 1989, (24. kép)
¦ Szabadi Judit: Gulácsy Lajos. Fekete Sas Kiadó, Budapest, 2007, 240.o. (168. kép)
¦ Marosvölgyi Gábor: Gulácsy Lajos. Mundus Magyar Egyetemi Kiadó, Budapest, 2008, 78. (192. kép)