60. aukció
Borsos József (1821-1883) Csábítás (Incselkedés), 1851
209

Borsos József (1821-1883)

Csábítás (Incselkedés), 1851

Olaj, fa, 36,5x45 cm
Jelezve jobbra lent: Borsos J. 851.
Kikiáltási ár: 2 400 000 Ft
Becsérték: 4 000 000 - 6 000 000 Ft

Oeuvre-jegyzék: 133.

¦ In.: Kopp Jenő. Borsos József (1821 – 1883). A budapesti Kir. Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Művészettörténeti- és Keresztényrégészeti Intézete, Budapest, 1931.

Kiállítva és reprodukálva:

¦ Borsos József – Festő és fotográfus. Szerk.: Veszprémi Nóra, Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 2009. június 19. – október 25. katalógus: 93.

Aukcionálva és reprodukálva:

¦ Az Ernst-Múzeum aukciói XLIII. 1929. katalógus: 61. XXI. tábla

¦ A Magyar Királyi Postatakarék Árverési Csarnokának aukciója, 1933. március 435. katalógus: 70. II. tábla ¦ BÁV 41. árverés, 37. tétel