72. Tavaszi aukció
Simon György János csendélet neue sachlichkeit
100

Simon György János (1894 - 1968)

Csendélet hegedűvel, 1942

Olaj, vászon, 66 x 102,5 cm
Kikiáltási ár: 3 600 000 Ft
Becsérték: 6 000 000 - 8 000 000 Ft

PROVENIENCIA:
– Simon György János hagyatékának örökösei

KIÁLLÍTVA:
– Simon György János emlékkiállítása, Volksbank Galéria, Budapest, 2006. szeptember 19. − december 1., kat.: 8.

REPRODUKÁLVA:
– Robert Waterhouse: Jean-Georges Simon. Hungary to England: An Artist’s Odyssey, Jean-Georges Simon Foundation, 2005, 56. o., 61. kép