55. aukció
Patkó Károly csendélet enteriőr
142

Patkó Károly (1895-1941)

Csendélet kályhával, 1938 körül

Tempera, olaj, fa, 100x62,5 cm
Jelezve jobbra lent: Patkó Hátoldalon felirat: Uri utca 35.
Kikiáltási ár: 3 000 000 Ft
Becsérték: 5 000 000 - 7 000 000 Ft

Proveniencia:‣ egykor a művész nővére, Paumkirchner Anna tulajdonában
Feltehetően kiállítva:‣ Patkó Károly emlékkiállítás.Nemzeti Szalon, Budapest, 1941. november 9 – 23.katalógus 65. (Csendélet kályhával címen), vagy 68/a. (

71

Patkó Károly (1895-1941)

Gyümölcsszedők, 1923

Kikiáltási ár: 7 000 000 Ft
126

Patkó Károly (1895-1941)

Etetés, 1940

Kikiáltási ár: 3 500 000 Ft