64. aukció
Patkó Károly
5

Patkó Károly (1895-1941)

Diogenes igaz embert keres (Jacob Jordaens után), 1922, Pataknál, Félakt, 1923

Rézkarc, papír, 10x14,5 cm, 14x10 cm, 20x17 cm
1. Jelezve balra lent: Jordaens Diogenes a vásáron., Jelezve jobbra lent: Patkó 922.
2. Jelezve jobbra lent: Patkó
3. Jelezve balra lent: Halbakt, Jelezve jobbra lent: Patkó
Kikiáltási ár: 100 000 Ft
Becsérték: 180 000 - 240 000 Ft

Proveniencia: egykor Reinhold Hofstätter (Bécs) gyűjteményében

Párdarabja reprodukálva: Zsákovits Ferenc: A rézkarcoló nemzedék 1921-1929. Miskolci Galéria, 2001. 112.