16. aukció
Zsolnay Dísztál szatírokkal, Zsolnay, 1902
85

Zsolnay

Dísztál szatírokkal, Zsolnay, 1902

Porcelánfajansz, ráillesztett figurákkal, transzparens és opak eozinmázak fedik, Fazonszám: 6619, Magasság: 27,5 cm
Jelzés: domború körpecsét és a tárgy oldalán benyomott ABT jelzés, 6619
Kikiáltási ár: 400 000 Ft

Formaterv: Apáti-Abt Sándor

Restaurált, a tál öble helyenként erősen kopott.

Párdarabja reprodukálva: A magyar szecesszió mesterművei – Zsolnay, Elite Design Kft., 2003, 56. kép