14. Háború utáni és kortárs művek aukciója
El Kazovszkij, piramis, kortárs aukció
50

El Kazovszkij (1950-2008)

Égi és földi piramis III., 2007

Olaj, vászon, 100 x 70 cm
Jelzés nélkül.
Kikiáltási ár: 1 800 000 Ft
Becsérték: 2 600 000 - 3 400 000 Ft

PROVENIENCIA:
egykor Gerő László gyűjteményében

KIÁLLÍTVA:
Égi es földi piramis. El Kazovszkij új kepeihez. Várfok Galéria, XO Terem, Budapest, 2007. 02. 21. – 03. 24.
Téli utazás III. El Kazovszkij kiállítása. Szinyei Szalon, Budapest, 2007. január 12-31.
Válogatás Gerő László magyar és nemzetközi művészeti gyűjteményéből. MűvészetMalom, Szentendre, 2018. július 27. – augusztus 26.

KIÁLLÍTVA ÉS REPRODUKÁLVA:
A túlélő árnyéka – El Kazovszkij életmű. El Kazovszkij Alapítvány, Budapest, 2017. kat: 139. oldal (Kiállítás: Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 2015. november 6. – 2016. február 14.)

REPRODUKÁLVA:
El Kazovszkij Kegyetlen testszínháza. Jaffa Kiadó, Budapest, 2018. 15. kép

84

El Kazovszkij (1950-2008)

Fél angyal árnyékkal

Kikiáltási ár: 1 700 000 Ft