75. tavaszi aukció
Witold Leonhard, falukép, Galícia
101

Witold Leonhard (1890-1947)

Elhagyott falu Galíciában, 1915

Olaj, papírlemez, 49,5 x 69 cm
Jelezve jobbra lent: Witold Leonhard Synowodzka VI. 1915
Hátoldalon felirat: Verlassenes Dorf - Galizien
Kikiáltási ár: 300 000 Ft
Becsérték: 500 000 - 700 000 Ft

PROVENIENCIA:
¦ egykor Dr. Görgényi Frigyes tulajdonában

KIÁLLÍTVA:
¦ Kriegsbilder-Ausstellung des K.u.K. Kriegspressequartier. Künstlerhaus, Wien, 1915. október, (kat.: 402.Verlassenes Dorf, olajf., vagy 428. Verlassenes Dorf, olajf.)
¦ A Nemzeti Szalon Tavaszi Tárlata (Roskovics Ignác hagyatéka, A „Fiatalok” csoportkiállítása, valamint Pogány Gyula és Leonhard Witold háborús kollekciója), Budapest, 1916. április, kat.: 534. (Elhagyott falu Galíciában, Synowodzka)

„A tavaszi kiállításon ezeken kívül két kisebb kollekció is szerepel Pogány Gyula és Leonhard Witold császári és királyi sajtóhadiszállási tagoknak a háborús munkái, akik a vitéz Hoffmann altábornagy csoportjába vannak beosztva.” (Nemzeti Szalon katalógus, 1916. április, 5.o.)