61. aukció
Kondor Béla (1931-1972) Én és egy hölgy (Variáció B.), 1960
124

Kondor Béla (1931-1972)

Én és egy hölgy (Variáció B.), 1960

Olaj, monotípia, papír, 29,5x42 cm
Jelezve balra lent: Kondor 1960.
Kikiáltási ár: 3 800 000 Ft
Becsérték: 6 000 000 - 8 000 000 Ft

Oeuvre-jegyzék: 1960/73.

¦ In.: Kondor Béla (1931–1972).

Bolgár Kálmán – Nagy T. Katalin (szerk.),

Magyar Nemzeti, Galéria, Budapest, 1984.

¦ korábban Vattay Elemér gyűjteményében

Kiállítva :

¦ Kortárs Magyar Művészet.

Wolfgang-Gurlitt Múzeum – Neue Galerie

der Stadt, Linz, Ausztria, 1964. március 7-31.

(Vőlegény és menyasszony címmel)

¦ Kondor Béla kiállítása. Ernst Múzeum,

Budapest, 1965. augusztus–szeptember

¦ Kortárs Grafika a Magyar Népköztársaságban.

Ateneul, Bukarest, 1970. április

¦ Kondor Béla emlékkiállítása,

Magyar Nemzeti Galéria,

Budapest, 1974. május–december

¦ Hommage á Kondor. Vigadó Galéria,

Budapest, 1981. november 19. – december 18.