75. tavaszi aukció
Ország Lili, labirintus
37

Ország Lili (1926-1978)

Fekete kép ősi jellel I.

Olaj, farost, 57 x 99,5 cm
Jelezve hátoldalon: Fekete kép ősi jelel (sic!) I.
Kikiáltási ár: 5 500 000 Ft
Becsérték: 7 000 000 - 10 000 000 Ft

PROVENIENCIA:
¦ egykor Vasilescu János gyűjteményében

KIÁLLÍTVA:
¦ Ország Lili festőművész kiállítása. Műcsarnok, Budapest, 1979. április 13. – május 6. (kat. sz. n.)
¦ Labirintus. Ország Lili kiállítása. Budapesti Történeti Múzeum, 1980. július-december, (kat. sz. n.)

REPRODUKÁLVA:
¦ Shadow on Stone. The Art of Lili Ország, kiáll. kat. Magyar Nemzeti Múzeum, Budapest, 2016. 37.o.
¦ Árny a kövön. Ország Lili művészete, kiáll. kat. Magyar Nemzeti Múzeum, Budapest, 2016. 37.o.