10. HÁBORÚ UTÁNI ÉS KORTÁRS MŰVEK AUKCIÓJA (2022. NOVEMBER)
Ef. Zámbó István (1950-) Felhőkarcolót ölelő miskakancsó, 1989
54

Ef. Zámbó István (1950-)

Felhőkarcolót ölelő miskakancsó, 1989

Olaj, vászon, 180 x 100 cm
Jelezve jobbra lent: ef. Zámbó 8 EZI 8
Jelezve hátoldalon: ef. Zámbó Felhőkarcolót ölelő miskakancsó 1989
Kikiáltási ár: 7 500 000 Ft
Becsérték: 10 000 000 - 15 000 000 Ft

¦ Nudelman gyűjtemény. Pécs, Janus Pannonius Múzeum – Múzeum Galéria, 1999. június 18. – július 18.
¦ NEMZETKÖZI ÉRZÉS WÁKUUM, Csók István Képtár, Székesfehérvár, 1990
¦ P. Szabó Ernő: Klasszikus és kortárs művek együttese. Beszélgetés Nudelman László műgyűjtővel. Új Művészet, XI. évfolyam, 2000/1., 44. oldal
¦ P. Szabó Ernő: Klasszikus és kortárs művek együttese. Beszélgetés Nudelman Lászlóval. Új Művészet, 2000, In: Egy kicsi együtt repülés, beszélgetések. Budapest, Press Xpress Kiadó, 2013, 344-348. oldal
¦ B. R.: Modern festészetünk dióhéjban. A Nudelman gyűjtemény a pécsi Múzeum Galériában. Dunántúli Napló, Pécs X. 1999. június 19., 166. sz., 10. oldal
¦ Rózsa Gyula: Egy professzionális amatőr. Nudelman László. Szalon, IV. évfolyam, 2000, 4-5. sz., kép: 52. oldal

34

Ef. Zámbó István (1950-)

Jelképek

Kikiáltási ár: 400 000 Ft
92

Ef. Zámbó István (1950-)

Mappa – 6 műalkotás

Kikiáltási ár: 480 000 Ft
131

Ef. Zámbó István (1950-)

Alak, 2008

Kikiáltási ár: 1 000 000 Ft
134

Ef. Zámbó István (1950-)

Tangás torzó, 1991

Kikiáltási ár: 380 000 Ft