61. aukció
Vaszary János École de Paris
69

Fények a vízen, 1930-as évek

Akvarell, papír, 39,5x49 cm
Jelezve jobbra lent: Vaszary J
Kikiáltási ár: 2 400 000 Ft
Becsérték: 3 600 000 - 4 800 000 Ft

¦ egykor a művész özvegyének tulajdonában

¦ Bednai Dezső tulajdonában (1961)

Feltehetőleg kiállítva :

¦ Vaszary János emlékkiállítása. Gróf Almásy-Teleki Éva Művészeti Intézete, Budapest, 1940. március 3–17. katalógus: 92.

Kiállítva :

¦ Vaszary János emlékkiállítása. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1961. katalógus: 311.

¦ Csontvárytól Kondorig – Modernista festészet a Kovács Gábor gyűjteményben. Városi Művészeti Múzeum, Győr, 2011

¦ A magyar festészet modernista törekvései a 20. század első felében – Válogatás a Kovács Gábor gyűjteményből, Bolgár Szépművészetek Nemzeti Múzeuma (Bolgár Nemzeti Galéria), Szófia, 2012

Reprodukálva :

¦ Petrovics Emil–Kárpáti Aurél: Vaszary. Athenaeum Kiadó, Budapest, 1941. 69. oldal

¦ Haulisch Lenke: Vaszary. Képzőművészeti Alap, 1963. 29. oldal

¦ Magyar Hírek. 1967. december 2.