64. aukció
Sámuel Kornél 1883-1914 Fortuna, 1910
36

Sámuel Kornél 1883-1914

Fortuna, 1910

Bronz vörösmárvány talapzaton, Magasság ¦ Height: 43 cm, talapzattal együtt ¦ together with base: 56 cm
Jelezve a bronz talapzaton: Sámuel C.
Kikiáltási ár: 480 000 Ft
Becsérték: 800 000 - 1 200 000 Ft

Párdarabja ¦ Pendant: az egykori Fővárosi Múzeum, ma Magyar Nemzeti Galéria gyűjteményében található

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ Műcsarnok téli kiállítás. Műcsarnok, Budapest, 1912. ¦ Magyar mesterek második csoportkiállítása, Ernst Múzeum, Budapest, 1915. 140. tétel

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ Lázár Béla: Sámuel Kornél. In. Művészet. XIII. évfolyam, 8. szám (1914) ¦ A szecessziós és a szimbolista szobrászat. In. Németh Lajos (Szerk.): Magyar művészet, 1890-1912. II. kötet, 413. oldal, 876. tétel ¦ Lyka Károly: Szobrászatunk a századfordulón. Corvina Kiadó, Budapest, 1983. (és 1954. – lásd képjegyzék)