66. aukció (2021. június)
Bortnyik Sándor (1893-1976) Géplovag, 1928
121

Bortnyik Sándor (1893-1976)

Géplovag, 1928

Olaj, vászon, 71 x 81 cm
Jelezve balra lent: Bortnyik 1928
Kikiáltási ár: 80 000 000 Ft
Becsérték: 160 000 000 - 240 000 000 Ft

¦ A művész tulajdona (1928–1971) ¦ a Galeria Gmurzynska-Bargera gyűjteményben

¦ A KUT kiállítása. Nemzeti Szalon, Budapest, 1929. január, katalógus: 19. ¦ Bortnyik Sándor festőművész gyűjteményes kiállítása.

Tamás Galéria, Budapest, 1930. január 25. – február 10. katalógus: 14.

¦ Bortnyik Sándor kiállítása. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1969. március–április, katalógus: 26.

Kiállítva és reprodukálva:

¦ A 121 legszebb magyar festmény. Virág Judit Galéria, Budapest, 2008, 83. tétel. ¦ Berlin-Budapest 1919-1933. Képzőművészeti kapcsolatok a két város közt.

Virág Judit Galéria, Budapest, 2016, 90. tétel

¦ Il tempo della Modernitá. Pittura ungherese 1905-1925.

Galleria Nazionale d’Arte Moderna e Contemporanea, Roma,

2013. június 25. – szeptember 15., katalógus: 17.

¦ L’AVANT-GARDE HONGROISE À LA GALERIE DER STURM (1913-1932).

Galerie Minotaure, Párizs, 2018. 169. oldal

¦ Bortnyik Sándor piktúrája és grafikája. Magyar Grafika, 1929, 10. évfolyam, 1.-2. szám, 5. oldal ¦ Ungarische Avantgarde. Galleria dell Levante, Milano–München, 1971, oldalszám nélkül ¦ Borbély László: Bortnyik. Budapest, Corvina, 1971, 32. kép ¦ Középpontban a reneszánsz év. Magyar Múzeumok, Budapest, 2008. 6. szám, 18. ¦ Bortnyik Sándor: A festő polihisztor. Magyar Hírlap. 2016. 12. 28. 13