75. tavaszi aukció
Bortnyik Sándor, havazás
156

Bortnyik Sándor (1893-1976)

Hólapátolók, 1942

Olaj, vászon, 80 x 60 cm
Jelezve jobbra fent: Bortnyik 42
Kikiáltási ár: 3 800 000 Ft
Becsérték: 6 000 000 - 8 000 000 Ft

PROVENIENCIA:
¦ egykor Derkay Lajosné (1971), majd
¦ Dr. Görgényi Frigyes tulajdonában (1974)

KIÁLLÍTVA:
¦ Dr. Forgács Péter és Dr. Görgényi Frigyes magángyűjteményének kiállítása, Hazafias Népfront VI. Kerületi Bizottságának Klubja, Budapest, 1974. november-december, (kat. n.)

KIÁLLÍTVA ÉS REPRODUKÁLVA:
¦ Bortnyik Sándor kiállítása. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1969. március-április, kat.: 66., 13. kép
¦ Bortnyik Sándor emlékkiállítása. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1977. március-június, kat.: 63. o.n.

REPRODUKÁLVA:
¦ Művészet, 1969. június, 17.o.
¦ Borbély László: Bortnyik. Corvina Kiadó, Budapest, 1971. 44. kép
¦ Műgyűjtő, 1975/1, 44.o.