14. Háború utáni és kortárs művek aukciója
Keserü Ilona, Korniss, varrás, neoavantgárd, iparterv
37

Keserü Ilona (1933-)

Idézetek Kornissnak, 1990

Olaj, vászon, varrás, 120 x 120 cm
Jelezve jobbra lent: Keserü
Jelezve hátoldalon: Keserü: Idézetek Kornissnak 1990 ősz
Kikiáltási ár: 40 000 000 Ft
Becsérték: 60 000 000 - 80 000 000 Ft

„Kornissal Keserü a hatvanas évek végétől került szoros szakmai kapcsolatba, 1979-től 1983-ig pedig műteremszomszédok voltak Szentendrén a Régi Művésztelepen. Tőle tanulta és leste el a színek szeretetét, a specifikusabb technikai eljárásokat; a festő és anyag(a) viszonyának jelentőségét; a dinamikus gesztusok vagy a népművészeti motívumok beemelését, illetve azok képalkotói módszerré változtatását.” (Részlet a tanulmányból)