10. HÁBORÚ UTÁNI ÉS KORTÁRS MŰVEK AUKCIÓJA (2022. NOVEMBER)
Ország Lili (1926-1978) Ikon (Pávás VI.), 1958
46

Ország Lili (1926-1978)

Ikon (Pávás VI.), 1958

Olaj, fa, 34,5 x 19 cm
Hátoldalon: Ország Lili hagyatéki pecsét 1978
Kikiáltási ár: 6 500 000 Ft
Becsérték: 9 000 000 - 12 000 000 Ft

¦ S. Nagy Katalin: Ország Lili. Budapest, Arthis Alapítvány, 1993, kat. sz. n. 23. 148. oldal (Pávás)
¦ Ébli Gábor: Műtárgyért festményt. Szentendre és az Európai Iskola művészete Nudelman László gyűjteményében. Artmagazin 2013 / 3, 24-29. oldal
¦ P. Szabó Ernő: Formaünnep magyar trikolórral. Kornisstól Tamási Claudiáig – Nudelman László gyűjteménye a Kieselbach Galériában. Zalaegerszeg, Pannon Tükör 2011/ 6. (említi)
¦ Nudelman gyűjtemény, Pécs, Janus Pannonius Múzeum – Múzeum Galéria. 1999. június. 18. – július. 18.
¦ Nudelman László gyűjteménye, Budapest, Kieselbach Galéria és Aukciósház. 2011. szeptember 21. – október 18.
¦ Szentendre lelke, kincsei és varázsa. Vajda Lajos, Vajda Júlia, Barcsay Jenő, Korniss Dezső, Bálint Endre, Országh Lili, Kondor Béla, Deim Pál. Válogatás a Nudelman gyűjteményből, Szentendre, Erdész Galéria, 2017. október 20. – november 30.
Kiállítva és Reprodukálva:
¦ Árny a kövön. Ország Lili művészete. Szerk.: Kolozsváry Marianna, Budapest, Szépművészeti Múzeum – Magyar Nemzeti Galéria, 2016. december 16 – 2017. március 26., kat. sz. n. 375. oldal, 220. kép (Ikon (Pávás, VI.), 1958 címen)