69. Tavaszi Aukció
Ferenczy Károly (1862-1917) Jegyespár, 1912
146

Ferenczy Károly (1862-1917)

Jegyespár, 1912

Olaj, vászon, 90,5 x 62,5 cm
Kikiáltási ár: 3 000 000 Ft
Becsérték: 5 000 000 - 7 000 000 Ft

Életműjegyzék-szám: 316.

  • In: Genthon István: Ferenczy Károly. Budapest, Corvina, 1979

Életműjegyzék-szám: 338.

  • Ferenczy Károly gyűjteményes kiállítása. Szerk.: Boros Judit – Plesznivy Edit. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 2006

  • egykor Ferenczy Béni (1934)
  • Kiss Dániel (1963), majd
  • Dévényi Iván (1974) gyűjteményében

  • Dévényi Iván Gyűjtemény. Győr, Múzeumi Képtár, 1977, kat. szám nélkül
  • Az esztergomi Dévényi-gyűjtemény kiállítása. Esztergom, Balassa Bálint Múzeum, 1983, kat. 115.

  •  A Dévényi Gyűjtemény. Szerk: Virág Judit – Törő István. Mű-Terem Galéria, Budapest, 2006, 17. oldal
  • Berényi Zsigmond: Ferenczy Károly: Jegyespár. A Műgyűjtő, 1974, 2. sz., 48.
  • Ferenczy Károly gyűjteményes kiállítása. Szerk: Boros Judit – Plesznivy Edit. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 2006, 338.