73. őszi aukció
Hencze Tamás gesztusfestészet
42

Hencze Tamás (1938-2018)

Jel és gesztus I., 1986

Olaj, akril, vászon, 200 x 100 cm
Jelezve középen lent: Hencze 1986
Jelezve hátoldalon: Hencze T. 986 és Jel és gesztus
Kikiáltási ár: 2 000 000 Ft
Becsérték: 3 000 000 - 5 000 000 Ft

PROVENIENCIA:
– egykor Christine Hoffmann gyűjteményében, Ausztria

KIÁLLÍTVA ÉS REPRODUKÁLVA:
– Hencze Tamás. Ernst Múzeum, Budapest, 1987. szeptember 18. – október 18., o.n.
– Hencze Tamás festmények/paintings 1963–1997. Műcsarnok, Budapest, 1997. augusztus 29. – szeptember 28., 83. o.

REPRODUKÁLVA:
– Hajdu István: Hencze Tamás. Kogart-PolgArt, Budapest, 2004, 130. o.
– In Memoriam Hencze Tamás. Szerk.: Gajda Éva, Kerekes Dóra, Nagy Zsófia Nóra. Bodó Galéria, Budapest, 2021, 159. o.