25. aukció
Rippl-Rónai József (1861-1927) Kastély udvara (Kastélyudvar, Régi kastély)
225

Rippl-Rónai József (1861-1927)

Kastély udvara (Kastélyudvar, Régi kastély)

Olaj, karton, 49x63,5 cm
Jelezve jobbra lent: Rónai
Kikiáltási ár: 4 200 000 Ft

Oeuvre-jegyzék: 1497. In.: Genthon István cédulajegyzéke. MTA Művészettörténeti Kutatóintézet, MKCS-C-I-36/1497.

Proveniencia: egykor Révay Mór gyűjteményében (Magyar Országos Levéltár K643-1944-111, 8. tétel)

Kiállítva: • Rippl-Rónai József kiállítása. Könyves Kálmán Szalon, Budapest, 1906. katalógus: 127. • Rippl-Rónai József műveinek aukciója. Könyves Kálmán Szalon, Budapest, 1906. katalógus: 92.

Feltehetőleg kiállítva: Rippl-Rónai József kiállítása. Merkur Palota, Budapest, 1902.

Reprodukálva: Petrovics Elek: Rippl-Rónai József. Athenaeum, Budapest, é.n. 41.